ZUMBA İLE FİT KALMANIN YOLLARI

blog yazısı ekle !

ZUMBA İLE FİT KALMANIN YOLLARI

Zumba; dinamik, heyecan verici, coşkulu ve modern müzikler eşliğinde farklı dans stilleri kullanılarak yapılan Latin esintili dans ve fitness karışımı bir derstir. Kısaca açıklaması ise Zumba, fitness ile dans birleşiminden oluşan bir kardiyo programıdır. Her Zumba dersi çok eğlenceli bir şekilde geçer. Bunun sebebi ruhunuzu dansa teslim etmeniz.

Winner Club

Keçiören

devamını oku... Adres: Gün Sazak Caddesi No: 111/ A-B Keçiören - Ankara

İkra Spor Kulübü - Çakırlar - Ankara Zumba

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mahallesi 2349.Sokak Genel İş 11 Sitesi Batıkent - Ankara

Crypto Dans Stüdyosu - Ankara Zumba

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

Mavi Dans Akademi

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Bahçelievler 7. Aşkabat Caddesi No:47/1 Bahçelievler - Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi - Ankara Zumba

Bahçelievler

Salsa Ankara dans kursu; Ankara'nın en fazla zumba sertifikasına sahiptir. Ayrıca zumba fitness, zumba step ve zumba toning derslerinin hepsini okulumuzda bulabilirsiniz.devamını oku... Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

PilateSystem Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi 2651. Cadde No:2/A Eryaman - Ankara

Emir Kaya Dans Okulu - Ankara Zumba

Çayyolu

devamını oku... Adres: Odabaşı Caddesi Bahar Sitesi Hanımeli Apartmanı 14/1-B Türkkonut Çayyolu-Ankara

Evrensel Sahne Sanat - Ankara Zumba

Kızılay

devamını oku... Adres: Karanfil sok. 37/9 Kızılay-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Angora Dans Stüdyosu - Ankara Zumba

Tunalı

devamını oku... Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Broadway Sanat Akademi

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mahallesi 2402. Cadde No:11 Yenimahalle - Ankara

Kids Academy Gölbaşı

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Şehit Ali Gaffar Okan Caddesi 2209. Sokak. No:5/B Gölbaşı – Ankara

Rise Up Pilates

Yenimahalle

Rise up Pilates Yenimahalle de Onkoloji hastanesi karşısında Bulvar effect residance içerisinde bulunan sadece kadınlara özel hizmet veren bir salondur.

Alanında uzman antrenörleri ile kişilerin vucüt analizi yapılarak kişiye özel program oluşturulur. Üyelere her ay ölçüm yapılarak sıkılaşma oranları gözlemlenir.

Rise Up Pilates Ücretsiz deneme dersi için iletişime geçebilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Vatan Caddesi No:93/136 Bulvar Efect Yenimahalle-Ankara

Deniz Spor Kulübü - Ankara Zumba

Maltepe

''Deniz Spor Kulübü'' 2012 Yılından Bu Yana Ankara Demirtepe' De Hizmet Vermektedir. Alanında Uzman Kadrosu İle Mma, Kickboks, Boks, Pilates, Reformer, Zumba, Yoga, Muaythai, WingChun, Aikido, Branşlarından herhangi biri ile hayatınıza farklı bir deneyim katabilirsiniz. İster amacınız profesyonel bir sporcu olmak olsun, ister amacınız spor yapıp formda kalmak olsun, Bizimle başarıya ulaşacağınıza eminiz.Haftanın belli günlerinde grup egzersizlerine katılabileceğiniz gibi, istediğiniz eğitmenden bire bir özel ders alıp gelişiminizi daha profesyonel şekilde programlayabilirsiniz.devamını oku... Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara

Buff Gym

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yukarı Yahyalar Mahallesi İvedik Caddesi 962. Sokak No:8/11-2 Yenimahalle-Ankara

Mürüvvet Line Dance - Ankara Zumba

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Cadde No:10/3 Ümitköy-Ankara

Mürüvvet Line Dance - Yıldız - Ankara Zumba

Yıldız

devamını oku... Adres: Turan Güneş Bulvarı Nişantaşı Center No:2 Yıldız-Ankara

O kadar güzel bir his ki dans ederken bütün dertlerinizi ve sorunlarınızı unutuyorsunuz. Katılımcılar Zumba dersinde zamanın nasıl geçtiğini anlamazlar ve bunun yanı sıra çok yüksek oranlarda kalori yakmış olurlar. Zayıflatması, forma sokması, kasları geliştirmesi ve dans adımlarını farkında olmadan öğretmesi Zumba'nın bazı sonuçlarındandır. Bunun dışında pek çok etkisi mevcuttur fakat en iyisi hiçbir yan etkisinin olmamasıdır. En iyi ve profesyonel Zumba kursları Ankara'da mevcuttur.

Zumba ile fit kalmanın yolları; Zumba'nın birçok faydası vardır bunlardan kısaca bahsedelim; İlk olarak Zumba yaparak yüksek kalori harcarsınız. Bunun sonucunda insanda kilo kaybı ve kondüsyon artışı olur. Zumba'yı öğrenirken yapabilir miyim yada yapamaz mıyım diye sorular sormazsınız. Çünkü gayet basit temel hareketler ile başlar. Rahat bir öğrenim ortamı mevcuttur. Şekilli, diri ve sıkı bir vücuda sahip olursunuz. Siz farkında olmadan egzersiz yapmış ve tüm kas gruplarını çalıştırmış olursunuz. Stresten uzaklaşır ve koordinasyonunuzu geliştirmiş olursunuz. Kalbinizi, ciğerlerinizi ve birçok organınızı güçlendirirsiniz. Dans figürlerini öğrendikçe ve uyguladıkça kendinize bir güven gelir. Bu güven sonucunda sahne korkunuzu aşarsınız.

Zumba yapabilcek kişiler; Kalp problemi olmayan herkes Zumba yaparak kilo verebilir ve fit kalabilir. ZumbaFitness'ın her yaş grubuna ve her zevke uygun programları var. Mesela çocuklar için Zumbatomicyada ileri yaştaki daha aktif kişiler için Zumba Gold, kaslarını geliştirmek isteyenler için ZumbaToning ve suda spor yapmayı sevenler için AquaZumba gibi birçok Zumba programı mevcuttur. Zevk ve yapıldığı yer açısından size en uygun olanı kendiniz seçebilirsiniz.

Zumba ile zayıflamak isteyen kişiler hafta en az 2 gün ve düzenli bir şekilde gitmesi gerekiyor. Bir Zumba dersinde ortalama 700 ile 1.000 kalori arasında kalori harcanıyor. Tabi bu sizin metabolizma hızınız ve yapılan hareketlerin hızıyla farklılık gösterebilir. Düzenli bir diyet ile beslenilirse kısa sürede çok güzel sonuçlar alınır.