KOLAY BAŞLANGIÇ İLE ZUMBA DERSLERİ

blog yazısı ekle !

KOLAY BAŞLANGIÇ İLE ZUMBA DERSLERİ

Bu yazımızda sizlere kolay başlangıç ile zumba dersleri hakkında bilgi vereceğim. Zumbakardiyo, fitness ve dans iç içe bir eğlence demek aslında. İnsanın karnı, baldırları, bacakları,omuzları ve kollarıaynı anda çalışıyor. 1 saat süren seansı 45 dakika gibi bir zaman diliminde bitirmek de mümkün ama insan ilk 10-15 dakikada iyice ısınmış oluyor ve esas kalori harcamaya bu andan itibarenbaşladığınızı düşünürseniz, dayanabiliyorsanız 1 saati tamamlamak için uğraşın.

Winner Club

Keçiören

devamını oku... Adres: Gün Sazak Caddesi No: 111/ A-B Keçiören - Ankara

İkra Spor Kulübü - Çakırlar - Ankara Zumba

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mahallesi 2349.Sokak Genel İş 11 Sitesi Batıkent - Ankara

Crypto Dans Stüdyosu - Ankara Zumba

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

Mavi Dans Akademi

Bahçelievler

devamını oku... Adres: Bahçelievler 7. Aşkabat Caddesi No:47/1 Bahçelievler - Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi - Ankara Zumba

Bahçelievler

Salsa Ankara dans kursu; Ankara'nın en fazla zumba sertifikasına sahiptir. Ayrıca zumba fitness, zumba step ve zumba toning derslerinin hepsini okulumuzda bulabilirsiniz.devamını oku... Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

PilateSystem Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi 2651. Cadde No:2/A Eryaman - Ankara

Emir Kaya Dans Okulu - Ankara Zumba

Çayyolu

devamını oku... Adres: Odabaşı Caddesi Bahar Sitesi Hanımeli Apartmanı 14/1-B Türkkonut Çayyolu-Ankara

Evrensel Sahne Sanat - Ankara Zumba

Kızılay

devamını oku... Adres: Karanfil sok. 37/9 Kızılay-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Angora Dans Stüdyosu - Ankara Zumba

Tunalı

devamını oku... Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Broadway Sanat Akademi

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mahallesi 2402. Cadde No:11 Yenimahalle - Ankara

Kids Academy Gölbaşı

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Şehit Ali Gaffar Okan Caddesi 2209. Sokak. No:5/B Gölbaşı – Ankara

Rise Up Pilates

Yenimahalle

Rise up Pilates Yenimahalle de Onkoloji hastanesi karşısında Bulvar effect residance içerisinde bulunan sadece kadınlara özel hizmet veren bir salondur.

Alanında uzman antrenörleri ile kişilerin vucüt analizi yapılarak kişiye özel program oluşturulur. Üyelere her ay ölçüm yapılarak sıkılaşma oranları gözlemlenir.

Rise Up Pilates Ücretsiz deneme dersi için iletişime geçebilirsiniz.
devamını oku...
Adres: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Vatan Caddesi No:93/136 Bulvar Efect Yenimahalle-Ankara

Deniz Spor Kulübü - Ankara Zumba

Maltepe

''Deniz Spor Kulübü'' 2012 Yılından Bu Yana Ankara Demirtepe' De Hizmet Vermektedir. Alanında Uzman Kadrosu İle Mma, Kickboks, Boks, Pilates, Reformer, Zumba, Yoga, Muaythai, WingChun, Aikido, Branşlarından herhangi biri ile hayatınıza farklı bir deneyim katabilirsiniz. İster amacınız profesyonel bir sporcu olmak olsun, ister amacınız spor yapıp formda kalmak olsun, Bizimle başarıya ulaşacağınıza eminiz.Haftanın belli günlerinde grup egzersizlerine katılabileceğiniz gibi, istediğiniz eğitmenden bire bir özel ders alıp gelişiminizi daha profesyonel şekilde programlayabilirsiniz.devamını oku... Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara

Buff Gym

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yukarı Yahyalar Mahallesi İvedik Caddesi 962. Sokak No:8/11-2 Yenimahalle-Ankara

Mürüvvet Line Dance - Ankara Zumba

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Cadde No:10/3 Ümitköy-Ankara

Mürüvvet Line Dance - Yıldız - Ankara Zumba

Yıldız

devamını oku... Adres: Turan Güneş Bulvarı Nişantaşı Center No:2 Yıldız-Ankara

Zumba yaparken kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan bazı unsurlar vardır.Müzik önemli. Sizi harekete geçiren, ritim duygusuyla sarıp sarmalayan bir şarkı listesi olmalı. Farklı müzikler iniş ve çıkışları desteklerse, program kolayca akıp gidiyor. İniş çıkışlardan kastım; çok yoğun bir hareket akışında nefes almaya fırsatvermek, yorulduğunuzda kalp atışını düşürmek için biraz yavaşlamak demek. Hem ritim hem de müzik bu geçişlere uygun olmalı. Tabii ki zumbayı hangi şehirde yaptığınızda çok önemli. Eğitmenler ve salon her zaman çok etkili bir durumdur. En güzel salonlar genelde Ankara'dadır. Birçok imkân mevcuttur. Şimdi sizlere ilk derse giderken yapmanıza gerekenlerden bahsedeceğim.

Spor ayakkabısını doğru seçmeli. Zumbada pek çok dönüş parmak ucunda ya da topuk üstündedir. Hızla yapılan hareketler için üstü bez olan spor ayakkabısında zorlanırsınız, yumuşak deri kaplı, tabanı fitness için uygun olanlardan seçmenizi öneririz. 1 saatlik dansın sonunda ayakkabı ayağınızı yormuş olmamalı. Ve ayağın terlememesi içinde hava alan bir ayakkabı olmalı.

Çok hareketli ve vücudu kalori yakmaya iten bir spor ve dans birlikteliği olduğu için, gerçekten ince spor kıyafetleri, mümkünse kolsuz giyinmeli. Genelde zumbacılar kollarına tenis ve basketbol oyuncularının taktığı bilekliklerden takıyor. Yada tercihiniz spor çantanızın yakınında duran minik bir havlu da olabilir. Fakat mutlaka bir şeyler alın. Çünkü ciddi anlamda bir ter kaybı oluyor. Kötü görünmeyi hiçbir kız istemez.

Aynada kendine bak, hareketleri kaçırma.Mümkünse başlangıç seviyesinde olanların aynalı bir salonda olması avantajlıdır. Önünüzde hareketleri sizinle birlikte yapan eğitmeniniz vardır, ona bakarken aynadan kendi yansımanızı da görebilirsiniz, hareketleri takip ederek kaçırdığınız zaman hareketi yakalaması kolaylaşır.

Farklı dans türleri bir aradadır. Twist, RockN'roll, oryantel, step gibi dansların hepsi bir arada bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birinde önceden deneyiminiz olabilir ya da hiçbirine aşina olmayabilirsiniz. Temel figürler olduğu için onları da öğrenmeniz an meselesidir.