ZUMBA İLE FİT KALMANIN YOLLARI

blog yazısı ekle !

ZUMBA İLE FİT KALMANIN YOLLARI

Zumba; dinamik, heyecan verici, coşkulu ve modern müzikler eşliğinde farklı dans stilleri kullanılarak yapılan Latin esintili dans ve fitness karışımı bir derstir. Kısaca açıklaması ise Zumba, fitness ile dans birleşiminden oluşan bir kardiyo programıdır. Her Zumba dersi çok eğlenceli bir şekilde geçer. Bunun sebebi ruhunuzu dansa teslim etmeniz.

Ankara'da Zumba Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Zumba Kursu


O kadar güzel bir his ki dans ederken bütün dertlerinizi ve sorunlarınızı unutuyorsunuz. Katılımcılar Zumba dersinde zamanın nasıl geçtiğini anlamazlar ve bunun yanı sıra çok yüksek oranlarda kalori yakmış olurlar. Zayıflatması, forma sokması, kasları geliştirmesi ve dans adımlarını farkında olmadan öğretmesi Zumba'nın bazı sonuçlarındandır. Bunun dışında pek çok etkisi mevcuttur fakat en iyisi hiçbir yan etkisinin olmamasıdır. En iyi ve profesyonel Zumba kursları Ankara'da mevcuttur.

Zumba ile fit kalmanın yolları; Zumba'nın birçok faydası vardır bunlardan kısaca bahsedelim; İlk olarak Zumba yaparak yüksek kalori harcarsınız. Bunun sonucunda insanda kilo kaybı ve kondüsyon artışı olur. Zumba'yı öğrenirken yapabilir miyim yada yapamaz mıyım diye sorular sormazsınız. Çünkü gayet basit temel hareketler ile başlar. Rahat bir öğrenim ortamı mevcuttur. Şekilli, diri ve sıkı bir vücuda sahip olursunuz. Siz farkında olmadan egzersiz yapmış ve tüm kas gruplarını çalıştırmış olursunuz. Stresten uzaklaşır ve koordinasyonunuzu geliştirmiş olursunuz. Kalbinizi, ciğerlerinizi ve birçok organınızı güçlendirirsiniz. Dans figürlerini öğrendikçe ve uyguladıkça kendinize bir güven gelir. Bu güven sonucunda sahne korkunuzu aşarsınız.

Zumba yapabilcek kişiler; Kalp problemi olmayan herkes Zumba yaparak kilo verebilir ve fit kalabilir. ZumbaFitness'ın her yaş grubuna ve her zevke uygun programları var. Mesela çocuklar için Zumbatomicyada ileri yaştaki daha aktif kişiler için Zumba Gold, kaslarını geliştirmek isteyenler için ZumbaToning ve suda spor yapmayı sevenler için AquaZumba gibi birçok Zumba programı mevcuttur. Zevk ve yapıldığı yer açısından size en uygun olanı kendiniz seçebilirsiniz.

Zumba ile zayıflamak isteyen kişiler hafta en az 2 gün ve düzenli bir şekilde gitmesi gerekiyor. Bir Zumba dersinde ortalama 700 ile 1.000 kalori arasında kalori harcanıyor. Tabi bu sizin metabolizma hızınız ve yapılan hareketlerin hızıyla farklılık gösterebilir. Düzenli bir diyet ile beslenilirse kısa sürede çok güzel sonuçlar alınır.