KOLAY BAŞLANGIÇ İLE ZUMBA DERSLERİ

blog yazısı ekle !

KOLAY BAŞLANGIÇ İLE ZUMBA DERSLERİ

Bu yazımızda sizlere kolay başlangıç ile zumba dersleri hakkında bilgi vereceğim. Zumbakardiyo, fitness ve dans iç içe bir eğlence demek aslında. İnsanın karnı, baldırları, bacakları,omuzları ve kollarıaynı anda çalışıyor. 1 saat süren seansı 45 dakika gibi bir zaman diliminde bitirmek de mümkün ama insan ilk 10-15 dakikada iyice ısınmış oluyor ve esas kalori harcamaya bu andan itibarenbaşladığınızı düşünürseniz, dayanabiliyorsanız 1 saati tamamlamak için uğraşın.

Ankara'da Zumba Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Zumba KursuZumba yaparken kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan bazı unsurlar vardır.Müzik önemli. Sizi harekete geçiren, ritim duygusuyla sarıp sarmalayan bir şarkı listesi olmalı. Farklı müzikler iniş ve çıkışları desteklerse, program kolayca akıp gidiyor. İniş çıkışlardan kastım; çok yoğun bir hareket akışında nefes almaya fırsatvermek, yorulduğunuzda kalp atışını düşürmek için biraz yavaşlamak demek. Hem ritim hem de müzik bu geçişlere uygun olmalı. Tabii ki zumbayı hangi şehirde yaptığınızda çok önemli. Eğitmenler ve salon her zaman çok etkili bir durumdur. En güzel salonlar genelde Ankara'dadır. Birçok imkân mevcuttur. Şimdi sizlere ilk derse giderken yapmanıza gerekenlerden bahsedeceğim.

Spor ayakkabısını doğru seçmeli. Zumbada pek çok dönüş parmak ucunda ya da topuk üstündedir. Hızla yapılan hareketler için üstü bez olan spor ayakkabısında zorlanırsınız, yumuşak deri kaplı, tabanı fitness için uygun olanlardan seçmenizi öneririz. 1 saatlik dansın sonunda ayakkabı ayağınızı yormuş olmamalı. Ve ayağın terlememesi içinde hava alan bir ayakkabı olmalı.

Çok hareketli ve vücudu kalori yakmaya iten bir spor ve dans birlikteliği olduğu için, gerçekten ince spor kıyafetleri, mümkünse kolsuz giyinmeli. Genelde zumbacılar kollarına tenis ve basketbol oyuncularının taktığı bilekliklerden takıyor. Yada tercihiniz spor çantanızın yakınında duran minik bir havlu da olabilir. Fakat mutlaka bir şeyler alın. Çünkü ciddi anlamda bir ter kaybı oluyor. Kötü görünmeyi hiçbir kız istemez.

Aynada kendine bak, hareketleri kaçırma.Mümkünse başlangıç seviyesinde olanların aynalı bir salonda olması avantajlıdır. Önünüzde hareketleri sizinle birlikte yapan eğitmeniniz vardır, ona bakarken aynadan kendi yansımanızı da görebilirsiniz, hareketleri takip ederek kaçırdığınız zaman hareketi yakalaması kolaylaşır.

Farklı dans türleri bir aradadır. Twist, RockN'roll, oryantel, step gibi dansların hepsi bir arada bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birinde önceden deneyiminiz olabilir ya da hiçbirine aşina olmayabilirsiniz. Temel figürler olduğu için onları da öğrenmeniz an meselesidir.